Strona główna
  co jest przyczyną powstawania torbieli pod zębami

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. że mogą być przyczyną powstania tzw. Torbieli zawiązkowej, która rosnąc mogłaby. Na celu przygotowanie miejsca pod wszczepienie implantów-zabiegi odbudowujące kość.
Torbiele zębopochodne powstają na skutek proliferacji i ekspansji komórek wysp nabłonka. Celem ustalenia przyczyny braku zęba 45 w łuku zębowym. Wyniki wyszukiwania dla" torbiel zęba objawy" Ból zęba. Zazwyczaj przyczyną bólu. Na temat przyczyn powstawania alergii zdania naukowców są podzielone.

W badaniu palpacyjnym ząb przyczynowy zwykle daje dodatni objaw Smrekera. Tags: korzeniowa, leczenie, przyczyny, torbiel No Comments» Przyczyny powstawania nieprawidłowości związanych z nadmierną liczbą zębów nie. w drugiej dobie po operacji chorego wypisano z Oddziału, pozostawał pod kontrolą. Zatrzymane zęby 28 i 29 związane ze światłem torbieli (Ryc. 2).

Są zębami zatrzymanymi i nie ma szans na to, aby wyrznęły się i przyjęły. że mogą być przyczyną powstania tzw. Torbieli zawiązkowej, która rosnąc mogłaby. Zapalenie wierzchoŁka korzenia zĘba: ropieŃ, ziarniak, przetoki, torbiel. Na zewnątrz może być przyczyną powstania ropnia w obrębie policzka, języka.

Słowa kluczowe: zrobić żeby zlikwidować ból nadgarstku. Przeciążeniowe są zasadniczą przyczyną powstawania torbieli galaretowatych czyli ganglionów.
Pod zewnętrzną warstwą szkliwa znajduje się druga twarda warstwa zęba-zębina (jest bardziej. Przyczyna powstania nie do końca poznana ale na pewno jest to uraz. Torbiel, cysta-wypełniona płynem jama pod skórą lub w kości. Ból zębów Ból może być samoistny lub pod wpływem bodźców: mechanicznych (przy. Wśród przyczyn takiego stanu wyróżnia się: choroby zębów i przyzębia. Torbiel Jama wysłana nabłonkiem, torbiele powstają przez gromadzenie się treści.
Rozhuśtane hormony są przyczyną wielu chorób oraz bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Chociaż przykrytym nienowotworowym guzkiem, umiejscowionym pod skórą. Zapalenia gardła, zatok, problemy z zębami? bo to mogą być prawdopodobne. Też ustalić czy torbiel nie jest nowotworem czasem torbiele powstają na.
Nie jest znana do końca przyczyna ich powstawania. Jedna z teorii mówi. Moja lekarz prosiła żeby nie współżyć, że jest to nie wskazane i żeby dla mojego dobra na. Torbiel wychodziala z prawego jajnika i siegala az pod biust.

Wskazania i przeciwwskazania do usuwania zębów u dzieci. 7) zęby zatrzymane, które są przyczyną stanów zapalnych i torbieli. Proces powstawania próchnicy zębów· Dentysta Szczecin– profesjonalny stomatolog w centrum Szczecina. Leczenie zębów pod mikroskopem-Szczecin Protezy szczękowe Szczecin Korony.

W ciazy przyczyna powstawania torbieli sa zmiany hormonalne jakkim podlega organizm kobiety. Pod uwagę indywidualność każdego organizmu, niestety narazie przyczyny. Was skierować żeby wszystko było już dobrze przy następnej ciąży.

Niewyleczony w porę ząb bywa przyczyną powstania patologicznej zmiany w kości. Nosi ona nazwę torbieli, rośnie niszcząc kość i przyczynia się do możliwości. Chirurgiczne zamknięcie takiego połączenia, pod warunkiem jednakże,
W powstawaniu tych zmian decydujące znaczenie ma czynnik zapalny oraz obecność. Podczas badania radiologicznego wykonywanego z innych przyczyn zębowych np. Typ torbieli oraz ich umiejscowienie i związek z poszczególnymi zębami.

Temat: zaleczone zęby a powstają jakieś torbiele: fakt, ale okzalo sie, ze pod zebem utworzyla sie juz torbiel. Babka ostrzegala. Powiedział, ze przyczyna moze byc choroba (ta torbiel) i zeby ich obserwowac do zdjecia szwów. Jednak są objawy, których pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Dlatego podczas mycia zębów nie zapominaj o czyszczeniu języka. Przyczyna: Na jajnikach często powstają torbiele, które trzeba usunąć operacyjnie. 9 Cze 2010. Utrudniającą wyrzynanie się zęba. Przyczyną powstawania torbieli. Niektóre dzieci zaczynają ząbkować dopiero pod koniec pierwszego . Etiologia powstania torbieli nie jest do końca poznana. Torbiel manifestuje się przeważnie jako guzek wyczuwalny pod skórą. Robiłaś wszelkie możliwe badania i dalej nie wiadomo jaka jest przyczyna bólu głowy, to poczytaj to: 4 z 10 Polaków zaciska szczęki lub zgrzyta zębami w trakcie snu.
Przyczyny powstawania transpozycji upatruje się w zamianie miejsc między zawiązkami zębów w okresie odontogenezy, przemieszczeniu zawiązków zębów pod wpływem urazu bądź rozwoju torbieli lub zaburzeniu kierunku wyrzynania zęba. 25 Lut 2010. Zawierają tkankę włosów, kości i zębów i wypełnione są oleistą masą. Przyczyny. Zakłada się, że za powstawanie i rozwój torbieli. Leczenie Przy szybkim wzroście torbieli jajników trzeba je zbadać pod kątem.

Leczenie zachowawcze polega na usunięciu próchniczych tkanek zęba i. To z kolei jest bezpośrednią przyczyną powstania torbieli (cysty). Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się pod kontrolą endometru oraz radiowizjografii. Stosowanie wszczepów w stomatologii, używanych jako filary pod uzupełnienia. Postaci jest jedną z głównych przyczyn powstawania tego schorzenia. w celu uniknięcia późniejszego powstawania torbieli. Zęby zatrzymane należy. Poza cyklicznością choroby w wywiadzie: zgrzytanie zębami, krzyki nocne. Powinno się brać pod uwagę współistniejącą inwazję pasożytami i usuwać je w. Więcej na temat przyczyn powstawania alergii oraz pomocy walki z wolnymi. . Zaburzeń w budowie zębów sąsiednich, ich rotacji, resorpcji, powstawania torbieli. Jak również jego obecność pod korzeniem zęba 21. Nie wpłynęła na. Janas a. Nadliczbowe zęby środkowe (mezjodensy) przyczyną zaburzeń w. Jajo zachowuje się w środowisku zewnętrznym biernie pod względem. Metabolity pasożytów jako główny czynnik patogenny w powstawaniu astmy i innych chorób. Wapń to ważny w prawidłowym rozwoju kośćca i zębów oraz w odkwaszaniu organizmu. Pękniecie torbieli i uwolnienie płynu bąblowca do jamy otrzewnej może.
55. Przetoka ustno-zatokowa; przyczyny powstania, diagnostyka, postępowanie. 191. Przepchnięcie korzenia zębowego pod okostną– zasady postępowania. 431. Ogólne przyczyny krwawień po usunięciu zęba. 432. Torbiele zastoinowe. Pod ich wpływem rozwijają się wtórne oznaki płciowe w okresie. Żeby progesteron nie nagromadzał się w tkance łącznej, ważna jest zmiana miejsca smarowania kremem. Przyczyną powstawania torbieli są zakłócenia jajeczkowania.

Demastykacja– utrata tkanek zęba pod wpływem czynników fizycznych zewnętrznych (żucie i. Lub mieć związek z obecnością torbieli, być wynikiem przebytego urazu. Niestety, przyczyny powstawania aft nie zostały do końca poznane. Przyczyną powstania torbieli w śliniance podjęzykowej jest zaburzenie odpływu śliny na. Zapalenie ślinianek podjęzykowych (torbiel pod językiem). Nie mam infekcji, mam wyleczone zęby. Jestem alergikiem i niestety codziennie muszę. 28 Maj 2010. Zęby mądrości to pozostałość po naszych przodkach, których duże szczęki służyły. Wyrastają tylko częściowo, najczęściej pod pewnym kątem. To sprzyja infekcji, powoduje powstawanie próchnicy siódemek i wiedzie do miejscowej paradontozy. Natomiast często są przyczyną tworzenia się torbieli. Torbieli zębopochodnych wymaga szcze-gólnego podkreœ lenia. Dotyczy to głów-zębów niebędących przyczyną okreœ lonych stanów patologicznych. Autorzy dokonali. Resorpcję. Zęby zatrzymane odpowiadają również za powstawanie w żuchwie. Pod pojęciem tym rozumiano tylko sze-reg objawów. Pawela wprowadza nato- Choroby przyzĘbia stanowiĄ drugĄ po prÓchnicy przyczynĘ utraty zĘbÓw. Poza tym, usuwa się inne czynniki sprzyjające powstawaniu chorób przyzębia i.
Praca ta wykazała, że charakter izolowanej flory bakteryjnej w zębach poddanych. Poza wierzchołek prowadzące do powstania reakcji ciała obcego. Jakie są najczęstsze przyczyny ubytków w psich zębach? osadzająca się na powierzchni zębów i pod dziąsłami. Czy popularna zabawa w przeciąganie sznura z małym szczeniakiem może się przyczynić do powstania wady zgryzu? Czy psy mają problemy z torbielami przy korzeniach, kieszeniami, martwymi zębami i.
U mojego 10 letniego synka stwierdzono torbiel kości udowej. Nie wiem co dalej robi. Czy tam większe krążenie krwi w nodze co doprowadziło do powstania tej torbieli. Było to przyczyną złamania, bo kość była słaba i dziurawa. Na genialny pomysł żeby zrobić rentgen. Okazało się że mam torbiel martwiczny. . Wydaje sie zapobieganie i wykluczenie przyczyn ich powstawania. Jak zapobiegac ciaglemu powstawaniu torbieli na jajniku? TORBIELE" CYSTA" pod kolanem pomocy! witam chciaŁem sie dowiedziec czy CYSTA" BAKERA" jest to coŚ powaŻnego? drugi zasugerował żeby po prostu wyciąć z kawałkiem skóry dookoła.
Przyczyną występowania hemoroidów jest rozwój owsików pod błoną ścian jelita prostego. Torbiele. § Piasek i kamienie w nerkach i pęcherzu moczowym. Bóle głowy, nocne ataki leku, zgrzytanie zębami, zapalenie oskrzeli. w wyniku uszkodzeń spowodowanych przez nie w jelicie powstają cysty, polipy, obrzęki. 10 Mar 2010. w migdałkach, zatokach obocznych nosa, czy zębach. Przyczyną rozwoju zapalenia jest zablokowanie odpływu wydzieliny z gruczołu przedsionkowego i powstania torbieli zapalnej. Obserwacja wydzieliny pod mikroskopem (występowanie w waginozie bakteryjnej tzw. Komórek jeżowych powyżej 20% w polu. Drugi problem to taki ze nikt nie szuka przyczyny powstawania-wiem ze mam za. Ale też i biopsja pod kontr. Usg nie jest do końca bezpieczna(. Troche tak jak z dziurą w zębie-wyleczysz a za pół roku słyszysz, że się odnowiło. Rekonstrukcję uzębienia niezależnie od przyczyn utraty zębów zarówno pod względem. Górnych zębów (przedtrzonowych i trzonowych) istnieje możliwość powstania. Torbiel to twór wypełniony płynem i otoczony torebką łącznotkankową.

Przyczyny powstawania wola nie są ostatecznie wyjaśnione. Często przechodzących w torbiele zawierające gęsty, nieraz krwawo podbarwiony płyn. Nierzadko występują zwapnienia. Wole może rozwijać się ku dołowi, pod mostek, jako wole zamostkowe. Punktem wyjścia stają się najczęściej migdałki i zęby próchnicze. Lub pod dnem oczodołu, torbiele roz-suwające korzenie sąsiednich zębów. Mieszka może być przyczyną powsta-nia dużych ubytków kostnych w obrę-powstania dużych ubytków kości wy-rostka zębodołowego i podniebienia. 2, 42]. Przyczyną powstawania cellulitu mogą być: zaburzenia układu trawiennego, niewłaściwa dieta. Okrągłych, twardych torbieli, wielkości od ziarna grochu do gołębiego jaja. Wody do ust– służą do odkażania jamy ustnej po oczyszczeniu zębów. Wolne rodniki– powstają pod wpływem promieniowania uv oraz działania.

O takiej ekstrakcji możemy mówić wówczas, gdy anatomiczna budowa zęba lub. Podczas usuwania górnych zębów (przedtrzonowych i trzonowych) istnieje możliwość powstania. Najczęstszą przyczyną tego faktu jest budowa anatomiczna pacjenta. Torbiel to twór wypełniony płynem i otoczony torebką łącznotkankową. Wizyta u lekarza jest niezbędna, żeby stwierdził, co jest przyczyną złego samopoczucia. Do poważnych powikłań: niepłodności, powstania torbieli, ropnia jajnika. Wieje wiatr, trzeba nosić pod spódnicą ciepłe majtki albo spodnie.
Zawierają tkankę włosów, kości i zębów i wypełnione są oleistą masą. Przyczyny Zakłada się, że za powstawanie i rozwój torbieli jajników odpowiadają. w sposobach leczenia bierze się też rzadko pod uwagę leczenie sanatoryjne.

Dalsze badania poszukujące przyczyny powstawania potworniaków dojrzałych jajnika [10, 36]. Potowych i zębów, będących główną komponentą torbieli skórzastych. Jajnika pod kątem utraty heterozygotyczności w regionie 9q22-31.
Torbiel wokół korony zęba zatrzymanego (widoczna na zdjęciu rentgenowskim); mogący mieć różne przyczyny ogólne (skazy krwotoczne, działanie leków) czy. Resztki pożywienia, kamień i płytka bakteryjna umiejscawiają się pod. Przyczyna powstawania recesji dziąsła nie jest do końca wyjaśniona. Usuwanie zębów; zabiegi resekcji wierzchołka korzeni; usuwanie torbieli; zabiegi hemisekcji.

Przyczyną alergii pokarmowej bez wątpienia jest istnienie jakichś. Jeżeli tak jest to w jaki sposób można" zresetować mu pamięć" żeby mógł nauczyć się od nowa? w wyciąganiu wniosków co do przyczyny powstawania patologicznego śluzu i. usg wykazało zanik torbieli, która jeszcze była pół roku wcześniej i.

Artykuły o zdrowiu arrow Pasożyty i grzybica-przyczyną astmy. " Metabolity pasożytów jako główny czynnik patogenny w powstawaniu astmy (blokują ciała. Migdałkach, w zębach pod wpływem zmniejszonej odporności organizmu)-mogą. -twarzowej wykazują, że przyczyną urazu głównie są. Szczęk znajdujące się tuż pod dnem jamy nosowej lub oczodołu; torbiele rozsuwające korzenie sąsiadujących zębów (w celu zachowania ich. i żywotności zębów sąsiednich); torbiele u pacjentów. Się mieszka torbieli i powstawanie prawidłowego zrostu.
18 Sty 2010. Zawierają tkankę włosów, kości i zębów i wypełnione są oleistą masą. Przyczyny. Zakłada się, że za powstawanie i rozwój torbieli jajników. Przy szybkim wzroście torbieli jajników trzeba je zbadać pod kątem. Nowotwory, guzy, cysta, torbiele. 100% poddanych terapii Gersona przeżyło. Of Medicine zamieścił artykuł pod znamiennym tytułem-Rak niepokonany. Powstawania przerzutów, najczęściej łącznie z leczeniem operacyjnym. Przyczyn oraz modyfikacji leków stosowanych w chemioterapii, tak żeby im zapobiegać. File Format: Shockwave Flash-powikłania próchnicowe w postaci torbieli korzeniowych lub. Uzupełnienia na implantach najbardziej naśladują naturalne zęby pod względem funkcji. Główną przyczyną powstania chorób przyzębia jest niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Przyczyną rozwoju zapalenia jest zablokowanie odpływu wydzieliny z gruczołu przedsionkowego i powstania torbieli zapalnej. Obserwacja wydzieliny pod mikroskopem (występowanie w waginozie bakteryjnej tzw. Komórek jeżowych powyżej. Najczęściej dochodzi do zapalenia przydatków z możliwością powstawania ropni. Przyczyną powstawania zmian trądzikowych jest zarówno nadmierne. Trądzik ropowiczy charakteryzuje się występowaniem zmian naciekowych, guzowatych, torbieli i cyst. Chce żeby chociaż w połowie zniknęły. Ma ktoś jakiś środek który mógłby. Pod koniec wakacji wyskoczyły mi takie gule pod skórą znalazłem. Rapii na błonie śluzowej wargi dolnej w okolicy zębów 33. 32. 31. Zaobserwowano pojawienie się zmiany, którą. Pod wpły− wem urazu torbiel opróżnia się co jakiś czas samo− mogło być bezpośrednią przyczyną powstania. Te czynniki są przyczyną nadmiernego wydzielania łoju, który powoduje rozwój. Żeby więc nie przyczyniać się do dodatkowego wzmożenia powstawania zmian. Stosowanie preparatów z nadtlenkiem benzoilu powinno odbywać się pod. Pierwszymi objawami trądziku są krosty, zaskórniki, grudki, a nawet torbiele ropne. Główną przyczyną powstawania zmian okołowierzchołkowych są patogenne. Zmiany okołowierzchołkowe typu ziarniniaków torbielowatych i torbieli. Może mieć to miejsce podczas resekcji zębów trzonowych i przedtrzonowych. Chong i wsp. Używał glasjonomerów wiążących pod wpływem światła modyfikowanych żywicą.
2) rozcieńczone roztwory NaOCl ulegają inaktywacji pod wpływem niskich. Być przyczyną resorpcji korzeni zębów przyległych lub powstania torbieli.
Cysty (torbiele) najczęściej jednak pojawiają się u kobiet. Ale nie są one aż tak charakterystyczne, żeby od razu po nich móc określić, Dlatego każda kobieta powinna się także pod tym kątem profilaktycznie i regularnie badać. Zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania, sposób leczenia. Przyczyną próchnicy sa kwasy powstające w wyniku działania bakterii w płytce nazębnej. Możliwość odnowienia torbieli, powstania nowych. Bardziej zachowawcza metoda mniejsze oszlifowanie zęba niż pod koronę. 21 Lip 2010. Tworzą się wówczas, gdy z różnych przyczyn w tkankach tego narządu lub w sąsiednich. Tzw. Skórzaste), które potrafią mieć zęby, włosy i inne cechy płodowe. Torbiele okołojajnikowe i jajnikowo-jajowodowe powstają w tkankach otaczających jajnik. Czy warto pojechać z dziećmi pod namiot? Ganglion jest guzkiem, który występuje pod skórą, najczęściej na ręku w okolicy nadgarstka. Nie jest dokładnie znana przyczyna powstawania tego guzka. Ale oczywiście muszę odczekać w długiej kolejce, żeby mnie przyjął. Powoli powiększające się węzły chłonne na szyi i pod pachami. Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania torbieli jest toczący się dość długo. Włos musi być na tyle szorstki, żeby przy masowaniu natychmiast było widoczne.
Jakie powikłania mogą wystąpić po profesjonalnym oczyszczaniu zębów? Najprościej można stwierdzić, że każda metoda szczotkowania zębów jest dobra, pod warunkiem. Ucisk na ząb sąsiedni; torbiel wokół korony zęba zatrzymanego (widoczna na. Główną przyczyną powstawania próchnicy jest płytka nazębna,
. Żeby było jeszcze ciekawiej, to mężczyznom na czubku głowy pojawia się. Proponuję zapoznanie się z książką pod tytułem: " Jedz zgodnie z grupa. Jeżeli zapytasz autora tłustej diety dr Kwaśniewskiego o przyczyny. 1 Mar 2010. Zwolennicy magnetyzmu zwracają uwagę na to, żeby osoba poddające się terapii miała. POd pojęciem magnetyzmu (poza oczywiście pojęciem odnoszącym się do zespołu. Niekiedy w torbieli skórzastej znajduje się nawet w pełni wykształcone. Główną przyczyną powstawania tętniaków jest miażdżyca. Szybko dochodzi do powiększenia się torbieli. Zapalenia pochwy są najczęstszą przyczyną zgłaszania się do ginekologa. Obserwacja wydzieliny pod mikroskopem (występowanie w waginozie bakteryjnej tzw. Komórek jeżowych powyżej. Najczęściej dochodzi do zapalenia przydatków z możliwością powstawania ropni. Przyczyny powstawania choroby nie są znane, chociaż pod uwagę brano zakażenie. Prowadząc do wielu powikłań, m. In. Zerwania ścięgien czy powstawania torbieli. Żeby kości pracowały-Niezależnie od leczenia farmakologicznego. A może pośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż jeśli lekarz. Jak np. Pierwotniaki– często nie zauważają i nie biorą pod uwagę. Nocne ataki lęku, zgrzytanie zebami (bruskizm), zapalenie oskrzeli, kaszel. w wyniku uszkodzeń spowodawnych przez nie w jelicie powstają cysty, polipy, obrzęki. 25 Paź 2008. Żabka umiejscawia się pod językiem po jednej lub po obu stronach więzadełka języka. Wycinamy otwór żeby się nie zarósł zeszywa się ciągłym szwem brzeg błony. Najczęstszą przyczyną zmian chorobowych ślinianek są ciała obce (ości, kłosy. Powstają torbiele* wnikają bakterie ropotwórcze. Chore zęby mogą być przyczyną chorób ogólnoustrojowych. a także stany zapalne okołowierzchołkowe jak: ziarniniaki, torbiele oraz zapalenia. w jaki sposób ropień, który robi się pod zębem, może szkodzić sercu? Badania dowodzą, że właśnie te bakterie są odpowiedzialne za powstawanie płytki miażdżycowej. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską odporność naszej populacji. Żeby zlikwidowanie blizn laserem frakcyjnym przyniosło wyczekiwane wyniki. Ostre zapalenie trzustki prowadzi nieraz do powstawania torbieli rzekomych.

Przyczyną ich powstawania może być słabszy i wadliwy rozwój kości oraz przenikanie. Oderwane fragmenty pochewki Hertwiga mogą powodować tworzenie się torbieli (5). Krótkich korzeni zębów pod wpływem działania sił ortodontycznych. Mama była pod stałą kontrolą ginekologa. w tym czasie jeden torbiel zmalał. a więc żeby pozbyć się problemu odesłał mnie do neurologa. Przyczyn powstawania tego schorzenia nie udało się ustalić, ale medycyna brała pod uwagę . Przyczyn powstawania tego typu zmian jest wiele, dlatego różne są też ich. Jednocześnie z drugiego pobiera się wycinki do badania pod mikroskopem. Jej średnica przekracza 7 cm), nie ma szansy, żeby sama zniknęła.

Nie brakuje pacjentów z bolącymi zębami, zgłaszających się w święta i dni wolne od pracy na Izbę. Diagnostycznych (pod tym względem jakość badań wykonywanych przez Za-z proliferacji własnych tkanek torbieli, ale ze sta-Co jest przyczyną powstawania prze-wlekłej choroby żylnej kończyn dolnych?

 Menu
 : co jest przyczyną zapachu z ust o zapachu wymiocin i mleka
 : co może być przyczyną jak włanczam komputer monitor się włancza a po jakiś 2 minutach przechodzi w czuwanie?
 : co jest główną przyczyną problemów z bezrobociem wg neoklasyków a co wg keynesistów ?
 : co jest przyczyną dmuchania i chlapania oleju iak się wyciąga bagnet oleju
 : co może być przyczyną że 6 miesięczne dziecko całą noc się wierciło płakało przez sen i jęczało
 : co jest przyczyną przerywania nagrywania płyty video-dvd w programie ashampoo burning studio 8?
 : co jest przyczyną ze po podłączeniu gazu do jeepa grand cherokee cewka zapłonowa na 1 i 6 cylindrze nie odpala
 : co może być przyczyną migania lampki układu kontroli emisji spalin - opel astra ii
 : co może przyczyną długo trwałego suchego kaszu nadmiernemu poceniu i łaskotaniu w gardle
 : co jest przyczyna swiecenia lampki pomaranczowej z prawym rogu w citroenie xsara 2.0 hdi
 : Life written aboutOdnośniki,
 . : : .
Powered by Wordpress | Designed by Elegant WPT